עיתונות רכב אובייקטיבית מבית TheCar

מתיחת פנים להונדה HR-V

הקרוסאובר העירוני של הונדה מקבל מתיחת פנים קלה ומנוע טורבו חדש. לישראל יגיע הדגם המחודש לקראת סוף השנה

דגם: הונדה HR-V
שנת השקה: 2014
מתיחת פנים: 2018
קטגוריה: רכבי פנאי קטנים
מתחרים עיקריים: יונדאי קונה, סוזוקי ויטארה, קיה נירו, אופל קרוסלנד, סיטרואן C3 איירקרוס


הונדה חושפת תמונות ופרטים ראשונים על מתיחת הפנים אותה ביצעה ל-HR-V, רכב הפנאי הקומפקטי של החברה. כמקובל בקטגוריה, הונדה HR-V מתבסס על מכונית סופרמיני, במקרה זה על הונדה ג'אז המוכרת. הופעתו הראשונה של הונדה HR-V הייתה בשנת 2014 בתערוכת ניו יורק, כך שמתיחת פנים היא צעד הכרחי לרענון הורות מול גל רכבי הקרוסאוברים העירוניים שהוצגו בשנה החולפת.

עיקר השינויים הקוסמטיים בוצעו בחזית המכונית, כאשר ישנה שבכה חדשה ומלאת כרום בהשראת האקורד היוקרתית, כשאליה מצטרפות יחידות תאורה חדשות ומודרניות עם גופי LED מרשימים. תמונות של תא הנוסעים לא נחשפו, אך בהונדה טוענים לשיפור ברמת החומרים כשמעתה נוספה מערכת אקטיבית לנטרול רעשים (דרך רמקולי המכונית) וברמת האבזור הבכירה ישנם ריפודי עור כסטנדרט.


שינוי משמעותי נעשה בתחום יחידות ההנעה, כשאל מנוע ה-1.5 ליטר האטמוספרי המוכר נוסף מנוע 1.5 ליטר טורבו חדש. מדובר במנוע המוכר בין היתר מהדור החדש של הסיוויק ומספק 182 כ"ס, תגבור משמעותי לעומת הגרסה האטמוספרית שלה 130 כ"ס בלבד.  בנוסף מצטרף עבור השוק האירופאי גם מנוע טורבו דיזל בנפח 1.6 ליטר, אשר לא רלוונטי עבור השוק הישראלי.

הונדה HR-V המחודש יוצג בתערוכת פריז הקרובה בעוד כחודש. לישראל אמור ה-HR-V המחודש להגיע לישראל לקראת סוף השנה בגרסה הרגילה, כשגרסת הטורבו צפויה להצטרף זמן קצר לאחר מכן.

עוד חדשות ומבצעים

Facebook Comments