עיתונות רכב אובייקטיבית מבית TheCar

חדש על הכביש: סוזוקי ויטארה המחודשת

סוזוקי מתחילה לשווק בישראל את הויטארה אחרי מתיחת פנים קלה עם מנועי טורבו מודרנים. למרבה הצער, עדין אין מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות במפרט הישראלי

דגם: סוזוקי ויטארה
שנת השקה: 2014
מתיחת פנים: 2018
קטגוריה: קרוסאוברים עירוניים
מחיר התחלתי: 120 אלף ש"ח
מתחרים עיקריים: קיה סטוניק, הונדה HRV, סיטרואן C3 איירקרוס, אופל קרוסלנד, סיאט ארונה


חברת מכשירי תנועה מתחילה לשווק בימים אלו בישראל את המהדורה העדכנית של סוזוקי ויטארה, לאחר שזו זכתה למתיחת פנים משמעותית ראשונה במהלך השנה שעברה.

מה נשתנה?
במסגרת מתיחת הפנים זכתה סוזוקי ויטארה לעיצוב עדכני ליחידות התאורה, כמו גם לשבכה קדמית מובלטת עטוית כרום ועיצוב מחודש לפנסי הערפל מלפנים וליחידות התאורה מאחור. בתא הנוסעים הותקן בויטארה לוח מחוונים חדש בעל צג מידע דיגיטלי צבעוני, שופרו חומרי הדיפון והגימור לחומרים רכים ואיכותיים יותר והתווספה מערכת מולטימדיה עדכנית שאינה רלוונטית עבור הדגמים המשווקים בישראל ומצוידים במערכת מולטימדיה מבוססת אנדרואיד בהתקנה מקומית.

הביצועים
המסגרת מתיחת הפנים פינה את מקומו מנוע ה-1.6 ליטר האטמוספרי המיושן ליחידת כוח חדשה בנפח 1.0 בעלת שלשוה צילינדרים ומגדש טורבו. יחידת ההנעה החדשה מספקת 110 כ"ס ו-16.5 קג"מ המתקבלים בין 1800 ל-4,000 סל"ד ומגיעה ארצה כשהיא משודכת לתיבת הילוכים אוטומטית בעלת שישה יחסי העברה. עם מנוע זה תוצע הויטרה בגרסאות של הנעה קדמית או הנעה כפולה.

עם המנוע החדש מאיצה הויטארה ל-100 קמ"ש ב-12.5 שניות (13 שניות עם הנעה כפולה) ומגיעה למהירות מרבית של 170 קמ"ש (165 קמ"ש עם הנעה כפולה). צריכת הדלק הממוצעת על פי נתוני היצרן היא 17.5 ק"מ לליטר (16.7 ק"מ לליטר).

בנוסף תגיע הויטארה ארצה מעתה גם עם מנוע ה-1.4 ליטר טורבו המוכר מסוזוקי קרוסאובר, כשהוא מספק 140 כ"ס. גרסת הנעה זו תשווק עם תיבת הילוכים אוטומטית והנעה קדמית בלבד.
בגרסה זו מאיצה סוזוקי ויטארה ל-100 קמ"ש ב-10.2 שניות ומגיעה למהירות מרבית של 200 קמ"ש. צריכת הדלק הממוצעת הינה 15.9 ק"מ לליטר.


הבטיחות
במסגרת מתיחת הפנים אותה עברה קיבלה סוזוקי ויטארה מערכות בטיחות מתקדמות המותקנת על פס הייצור ובניהן בלימת חירום אוטונומית, התרעת סטייה מנתיב ותאורת אור גבוה אדפטיבית. למרבה הצער, ובניגוד למקובל כיום גם בקטגוריה העממית של הויטארה, היבואן המקומי בחר להביא ללא מערכות אלו ומסתפק רק בהתקנה מקומית של מערכת מובילאיי.

סוזוקי ויטארה טרם נבחנה במבחני הריסוק של EuroNCAP לאחר מתיחת הפנים ועל פי התקן העדכני של הארגון.

מחיר ואבזור
מחירי סוזוקי ויטארה טורבו  עם מנוע 1.0 ליטר מתחילים ב-120 אלף ש"ח לגרסת ההנעה קדמית ו-127 אלף ש"ח לגרסת ההנעה הכפולה. מחירה של הויטארה עם מנוע ה-1.4 ליטר טורבו עומד על 130 אלף ש"ח.
כל הדגמים מגיעים ברמת אבזור הכוללת מערכת מולטימדיה עם מסך 10 אינטש בהתקנה מקומית המשולבת במצלמה אחורית, בקרת אקלים, בקרת שיוט, מושבים בריפוד אלקנטרה וחישוקים קלים.

עוד חדשות ומבצעים

Facebook Comments