עיתונות רכב אובייקטיבית מבית TheCar

השקה מקומית: אופל גרנדלנד X

דגם: אופל גרנדלנד X
שנת השקה: 2017
קטגוריה: רכבי פנאי קומפקטיים
מחיר התחלתי: 140 אלף ש"ח
מתחרים עיקריים: קיה ספורטאז', יונדאי טוסון, פיג'ו 3008, סיאט אטקה, ניסאן קשקאי


יחד עם קרוסלנד X משיקה אופל בישראל גם את אחיו הגדול גרנדלנד X. בדומה לקרוסלנד, גם הגרנדלנד מתבסס על פלטפורמה של פיג'ו, ובמקרה שלו מדובר בזו של ה-3008 המוצלח. עם זאת, באופל הלכו על גישה עיצובית מתונה וסולידית יותר מאשר בפיג'ו, והדבר בא לידי ביטוי הן מבחוץ, וממיוחד בתא הנוסעים שנראה כמו שכפול של זה הנמצא באסטרה, ללא אלמנטים עיצוביים עתידניים כמו בפיג'ו.

הממדים
אופל גרנדלנד X מצדיע מידות נדיבות ביחס לקטגוריית רכב הפנאי הקומפקטיים. אורכו עומד על 448 ס"מ, כשמתוכם 267.5 ס"מ מוקדשים לבסיס הגלגלים. רוחבו של הגרנדלנד הוא 185 ס"מ והגובה עומד על 161 ס"מ.
לגרנדלנד תא מטען בנפח של 541 ליטר, אותו ניתן להגדיל עם קיפול המושבים האחוריים עד לנפח של 1,652 ליטר.

הביצועים
נכון לעתה מגיע אופל גרנדלנד X  לישראל עם יחידת הנעה אחת בלבד – מנוע 1.2 ליטר טורבו תלת-צילנדרי המשודך לתיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית בעלת שישה יחסי העברה, זאת כיוון שמנוע ה-1.6 ליטר טורבו הקיים בפיג'ו 3008 אינו קיים בגרנדלנד. בהמשך השנה צפויה להצטרף למבחר המקומי גם גרסת דיזל ובמהלך שנת 2019 גם גרסה היברידית נטענת שתהנה מהטבת מס משמעותית.

מנוע הגרנדלנד מספק 130 כ"ס ו-23.5 קג"מ המתקבלים ב-1,750 סל"ד המאפשרים לו להאיץ ל-100 קמ"ש ב-10.8 שניות ולהגיע למהירות מרבית של 188 קמ"ש. צריכת הדלק ממוצעת עומדת על 19.2 ק"מ לליטר על פי נתוני היצרן בבדיקת מעבדה.

הבטיחות
אופל גרנדלנד X מגיע לישראל עם כסטנדרט חבילת מערכות בטיחות מתקדמות מקוריות נוסף ל-6 כריות אוויר. חבילת מערכות הבטיחות הכוללת התרעת התנגשות המשולבת בבלימת חירום אוטונומית, התרעת סטייה מנתיב עם תיקון סטייה אקטיבי, זיהוי רכבים בשטחים מתים, זיהוי תמרורים והתרעת ערנות לנהג.

במבחני הריסוק של Euro NCAP זכה הגרנדלנד לחמישה כוכבי בטיחות. בגיליון הציונים של הגרנלנד נרשם כי הוא מספק הגנה של 84% על מבוגרים, 87% הגנה על ילדים ו-63% הגנה על הולכי רגל כאשר אבזור הבטיחות זכה לציון של 60%.אבזור ומחיר

עם הגרנדלנד מקווים באופל להוות אלטרנטיבה לרכבי הפנאי המשפחתיים הפופולאריים והתמחור הוא בהתאם. מחיר גרסת הבסיס של אופל גרנדלנד הוא 140 אלף ש"ח, בדיוק בטריטוריה של ספורטז' וטוסון בגרסאות ה-1.6. ברמת האבזור הבסיסית "אינג'וי" מגיע הגרנדלנד עם מערכת מולטימדיה מקורית המשולבת במצלמה אחורית, חיישני חניה מקוריים מלפנים ומאחור, חיישני תאורה וגשם, בקרת שיוט, בלם יד חשמלי וחישוקים קלים בקוטר "18.

מעל גרסת הבסיס מוצעת רמת גימור "אינוביישן" שמחירה 155 אלף ש"ח, בה מתווספים בקרת אקלים מפוצלת, ריפודים משולבי עור, מפתח חכם ומשטח טעינה אלחוטי לטלפון הסלולרי. בתוספת של 5,000 ש"ח ניתן לקבל את חבילתה הפרימיום הכוללת גג שמש פנורמי וחישוקי "19 הניתנת במהלך ההשקה ללא חיוב נוסף.

עוד חדשות ומבצעים

Facebook Comments