עיתונות רכב אובייקטיבית מבית TheCar

קיה נירו גם בגרסה היברידית נטענת

קיה מתחילה לשווק בישראל את הגרסה הנטענת של הנירו ההיברידי, עם טווח נסיעה של 50 ק"מ באמצעות חשמל. המחיר: 155 אלף ש"ח

קיה מתחילה לשווק בימים אלו בישראל את הגרסה ההיברידית הנטענת של הנירו, הקרוסאובר הקומפקטי של החברה שהוא אחד מהדגמים ההיברידים הפופולארים בישראל. עם תג מחיר של 155 אלף ש"ח מדובר בדגם ההיברידי הנטען הזול ביותר המוצע כרגע בישראל, בפער ניכר של עשרות אלפי שקלים מדגמים אחרים המצוידים במערכת הנעה שכזו. עם זאת בניגוד לדגמים היברידים נטענים אחרים, מחירו של הירוא אינו כולל התקנת עמדת טעינה מנוהלת ומהירה בבית הלקוח שעלותה היא כמה אלפי שקלים נוספים.

יחידת ההנעה של גרסה זו זהה לזו של קיה נירו ההיברידי המוכר לנו, והיא מורכבת ממנוע 1.6 ליטר בהספק של 105 כ"ס ומנוע חשמלי היוצרים יחד הספק משולב של 141 כ"ס, המועברים לגלגלים דרך תיבת הילוכים כפולת מצמד בעלת שישה יחסי העברה.

השוני העיקרי הוא במערכת הטעינה וניהול הטעינה של המכונית, ובסוללת ליתיום-יון גדולה משמעותית עם קיבולת מוגדלת של 8.9 קילוואט לעומת 1.5 קילוואט בנירו הרגיל. את הסוללה ניתן להטעין באמצעות שקע טעינה ביתי או באמצעות מערכת הטעינה העצמית של הרכב, וכאשר היא מלאה לחלוטין מסוגל הנירו לנסוע לטווח מרבי של 50 ק"מ באמצעות אנרגיה חשמלית בלבד.

צריכת הדלק הממוצעת המוצהרת של הנירו הנטען היא 1.3 ליטר ל-100 ק"מ (כ-77 ק"מ לליטר), אך נתון זה לוקח בחשבון שימוש בסוללה הטעונה במלואה. בפועל הצריכה הממוצעת נמוכה יותר ואמורה לעמוד על כ-30 ק"מ לליטר, שגם זה נתון נאה בהחלט. כמו הנירו הרגיל, גם הנירו הנטען מצויד באבזור בטיחות מלא הכולל בלימת חירום אוטונומית, מערכת שמירה אקטיבית על נתיב הנסיעה ובקרת שיוט אדפטיבית. 

עוד חדשות ומבצעים

Facebook Comments